KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099069
nr 1409 9069
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Klippor. Signerad, daterad -67. Motivet: 19x33, yttermått inklusive ram: 43x53, akvarell
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:42:14
30/7 13:39:45
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd